NARENCİYE TANITIM GRUBU DUBAI'DE

Narenciye ihracatında ülkemizin yeni olanaklar ve yeni pazarlar ile tanışmasına, var olan pazarlarda ticaret hacminin artması için etkinliklerine devam eden, Narenciye Tanıtım Grubu, Ortadoğu’nun en prestijli sektörel fuarı olan WOB Dubai 2016 fuarına 13-15 Kasım tarihleri arasında katılım gerçekleştirmiştir.

Dubai World Trade Center’da gerçekleşen etkinliğe 7.000’in üzerinde sektörel uzman biraraya gelmiştir.

WOB Dubai 2016 fuarı kapsamında, Türkiye narenciye ihracatı için önemli hedef pazarlardan olan Birleşik Arap Emirlikleri ve bölge pazarlarından temsilciler ile biraraya gelme fırsatı yakalanmıştır. Bölgesel ve küresel yaş meyve ve sebze ticaretinin en önemli oyuncularından olan Türkiye’nin, sektörün nabzını tutabileceği bir etkinliğe katılım gerçekleştirilmişken, etkinlik, Narenciye Tanıtım Grubu’nun birçok ülkede gerçekleşen uluslararası tanıtım faaliyetlerinin de önemli bir ayağı olmuştur.

Fuar tarihlerinde Narenciye Tanıtım Grubu ev sahipliğine düzenlenen medya yemeği etkinliğinde, Birleşik Arap Emirlikleri medyası ile bir araya gelinmiş, Türk narenciyesi, bölgedeki potansiyeli ve Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri sektörel ticaret hacmi, beklentiler ve fırsatlar ile ilgili sunum gerçekleşmiştir.

Yoğun ilginin sağlandığı organizasyonda, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Kavak, sektörel değerlendirmelerini paylaşarak, toplam narenciye ithalatının %6’sına yakınını Türkiye’den yapan Birleşik Arap Emirlikleri’nde, pazar payının artırılmasına yönelik öneri ve beklentilerini dile getirmiştir.

Birleşik Arap Emirlikleri medyasında da geniş bir biçimde yer alan organizasyon ile birlikte, Narenciye Tanıtım Grubu tarafından, bölge medyası ile devamlılık sağlayacak bir işbirliğinin adımları atılmıştır.