NARENCİYE TANITIM GRUBU, 19. ULUSLARARASI MOSTAR FUARI’NDA

Narenciye Tanıtım Grubu, Türkiye’nin “Ortak Ülke” statüsünde milli katılım gerçekleştirdiği, Bosna Hersek, 19. Uluslararası Mostar Fuarı’na katılım gerçekleştirmiştir. 12-16 Nisan tarihleri arasında kapsayan organizasyon, sadece Bosna Hersek için değil, Balkanlar coğrafyası için de önemli bir ekonomik ve ticari tanıtım etkinliği olarak bilinmektedir.

24 ülkeden, 800’e yakın firmanın katılması planlanan etkinlikte, Türkiye “Ortak Ülke” olarak milli katılım gerçekleştirdiği için 500 m² lik toplam bir alanda, Türkiye’den gelen kurum, kuruluşlar ve sektörel tanıtım grupları stantlarında yer almışlardır. Türkiye’den toplam 14 firma ve 8 sektörel tanıtım grubunun bulunduğu fuarda, Narenciye Tanıtım Grubu 40 m² lik standı ile Balkanlar başta olmak üzere birçok ülkeden gelen ziyaretçileri ağırlamıştır.

Narenciye Tanıtım Grubu yetkilerinin hazır bulunduğu fuarda, Türkiye’den de sadece firma ve firma yetkilileri değil, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ile beraber Türkiye’den birçok üst düzey yetkili ve bürokrat katılım gerçekleştirmiştir.

İlgili organizasyon, Türkiye’nin narenciye pazarı açısından önemli partnerlerinin bulunduğu Balkanlar ve bölgedeki diğer ülkeler ile Narenciye ihracatı, ithalatı ve ticareti ile ilgili gelişmelerin görüşüldüğü önemli bir platform olmuştur.

GALERİ