Narenciye Tanıtım Grubu’nun Güney Amerika Çıkarması

Ürünlerimizin yurt içi ve yurt dışı talebini artırmak adına kaliteli üretim planlaması ve doğru pazarlama kanallarının kullanımı enstrümanlarını organize bir şekilde ve ülke politikası olarak yürütmek için kurulmuş bir yapı olan Narenciye Tanıtım Grubu organizatörlüğünde ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde , 20-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında Brezilya / Arjantin'e yönelik "Narenciye” ürünlerini kapsayan İnceleme Heyeti başarıyla gerçekleştirildi.

Narenciye konusunda üretim yöntemleri, paketleme teknikleri, ihracat, endüstri ve bilimsel araştırmalarda gelinen noktaları yerinde incelemek üzere düzenlenen heyet kapsamında; Copal Gıda Üreticileri Birliği, Federcitrus Narenciye Federasyonu ve Tucuman Narenciye Üreticileri Derneği ziyaret edildi. Sao Paulo, Rio De Janeiro, Buenos Aires ve Tucuman şehirlerindeki paketleme tesisleri, Ar-Ge merkezleri, Meyve- sebze halleri ve pek çok firmanın tesis ve bahçelerini de bizzat inceleme olanağı sunan seyahate Narenciye Tanıtım Grubu ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim kurulu başkanı Ali Kavak ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul, Doğu Karadeniz ve Ege İhracatçı Birlikleri, Adana Çiftçiler Birliği ve Türkiye genelindeki ihracatçı ve üreticilerden toplam 35 kişi katılım sağladı.

Yeni pazarlar bulmak ve mevcut pazarlardaki varlığımızı koruyarak ülke ihracatımızı artırmak adına tarımda modernizasyon, inovatif çalışmalar ve ar-ge çalışmalarının taşıdığı önemin bilinci ile uluslararası pazarda rekabet avantajını koruyabilmek için düzenlenen inceleme seyahati büyük önem taşımaktadır..

GALERİ