Narenciye Tanıtım Grubu İran'da

Narenciye Tanıtım Grubu, yurt dışı fuarlarına katılarak dikkatleri Türk narenciyesinin üzerine çekmeye devam ediyor.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri milli organizatörlüğünde, 30 Mayıs-02 Haziran 2016 tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen 23. İran Uluslararası Food and Hospitality Fuarı’nda milli katılım ile 13 firma stant açtı.

Bölgenin en önemli fuarlarından olan İran Food and Hospitality 2016 Fuarı’na katılan firmalar, Türkiye'nin ihracatını artıracak şekilde etkili ikili görüşmeler gerçekleştirerek önemli bağlantılar da kurdu.

Ayrıca Türkiye narenciyesini tüm dünyaya tanıtmak üzere çeşitli ülkelerde tanıtım faaliyetleri gerçekleştiren “Narenciye Tanıtım Grubu” da 31,5 m2 stant ile Türkiye Pavilyonunda fuara katılım sağladı. Fuarın açılış günü Narenciye Tanıtım Grubu standı Tahran Ticaret Müşaviri Mehmet Ali Erkan tarafından ziyaret edildi ve kendileri ile bölgedeki narenciye ihracatı potansiyeli hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Bölgenin en büyük nüfuslarından birisine sahip olan İran,  bölgedeki en güçlü gıda ve tarım pazarları arasında önemli bir aktör olma özelliğini de gün geçtikçe artırarak sürdürürken,  İran’ın en büyük gıda ve tarım fuarı olan ve bu yıl 23. Kez düzenlenen İran Uluslararası Food and Hospitality Fuarı’nda yoğun ziyaretçi katılım devam etmiştir.

GALERİ