Fruit Attraction 2016, Madrid Tamamlandı.

IFEMA - Feria de Madrid tarafından organize edilen FRUIT ATTRACTION Fuarı gıda, yiyecek ve içecek sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirdi. Yaş meyve sebze sektörünün küresel ölçekte önemli organizasyonlarından biri olan Fruit Attraction Fuarı, 5 – 7 Ekim 2016 tarihleri arasında Madrid’de geniş bir katılımla gerçekleşti.

Fruit Attraction – 2016, 40 bin m² alanda kurulu 8 ayrı holde gerçekleşti. Geçen yıla kıyasla %20 artışla, 40 ülkeden 1238 katılımcı yer aldı. %30’u İspanya dışından katılımcıların yer aldığı fuarı yaklaşık 50.000 kişi ziyaret etti.

Milli katılım kapsamında Türk firmalarla birlikte aynı holde yer alan Narenciye Tanıtım Grubu, Türk narenciyesini tanıtma hedefiyle, promosyon çalışmalarını 50 m2 ile yer aldığı fuarda başarıyla gerçekleştirdi.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği ve Narenciye Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlik sektörün geleceğine ilişkin olumlu izlenimler bıraktı.

Madrid Ticaret Müşaviri Sn. Fatma Kayhan;  fuara katılan Türk firmaları ve Narenciye Tanıtım Grubu'nun stantlarını ziyaretinde Türk firmalarını Fruit Attraction'da görmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek sektörün en önemli aktörlerinden olan İspanya’da etkin tanıtımın çok önemli olduğunun altını çizdi.

GALERİ